Wina za niepowodzenie psychoterapii

wina_za_niepowodzenie_psychoterapii.jpg

Różnego rodzaju terapie bardzo często okazują się nie pomocne, przyczyn należy tu szukać w różnych rzeczach. Z pewnością jednak można potwierdzić, że to często psychoterapeuta popełnia błędy w stosowanej terapii. Nie powiedzie się terapia, gdzie pacjent traktowany jest, jako kolejny przypadek w historii, gdy terapeuta traktuje go z góry nie dając mu się wypowiedzieć, nie słuchając o jego problemach. Choć można też powiedzieć, że często wina za niepowodzenie psychoterapii leży po stronie zarówno terapeuty.

Bardzo często okazuje się, że psychoterapeuta źle dobiera zarówno tempo spotkań jak i ich czas. Zbyt wolne czy zbyt szybkie tempo może okazać się poważnym błędem. Podobnie może być z czasem, zbyt długie trwanie danej terapii może doprowadzić do zbytniego przywiązania się pacjenta do terapeuty, przez co może nie chcieć się z nim rozstać, wymyślając kolejne problemy. Z kolei można też zauważyć, że nie tylko psychoterapeuta popełnia kardynalne błędy.

Również i pacjent ma w tej kwestii wiele do powiedzenia. Przykładowo niejedna osoba pragnie jak najszybszej poprawy, oczekując niemalże natychmiastowych skutków, nie biorąc pod uwagę tego, że jest to absolutnie niemożliwe i niewykonalne, terapia przecież musi trochę trwać, zanim coś się zmieni. Drugim błędem leżącym po stronie pacjenta jest oczekiwanie tego, by terapeuta online poprowadził go za rękę, dając gotowe rady, jak w danej sytuacji się zachować. Oczywiście ważne jest też to, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, a mianowicie oczekiwanie tego, że terapeuta w minutę sprawi cud, że wszystko zmieni.

Pomiar tkanki tłuszczowej Poznań stomatologia https://przelambariery.pl/ - Sklep dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *